O mnie

Cześć, tu Asia. 
Chcesz wiedzieć o mnie coś nietypowego? Kiedyś zbierałam patyki do ogniska, w świetle dnia o 3 w nocy... w Laponii.  Wyjazd był kaprysem, na zasadzie: "mam dość, rzucamy wszystko i jedziemy"! Zobaczyłam odrobinę ogromu świata. Droga. Jestem w ciągłej drodze. Ten wyjazd był potrzebnym doświadczeniem.

Była to moja przygoda życia, zanim zostałam mamą! To dopiero przeżycie! Uczę się bycia rodzicem. Wiesz co? Nie jest to łatwe! a to dopiero początek! 

Na blogu opisuję moje odczucia około macierzyńskie. Te odbiegające od normy, jak i te zwyczajne.

Powoli zaczynam ogarniać drogę z dzieckiem. W odnalezieniu jej oraz łączeniu z własnym ja, pomaga mi: życiowe doświadczenie, intuicja a także znajdowanie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Podstawy daje mi, między innymi, czerpanie z Rodzicielstwa Bliskości, Porozumienia bez Przemocy, Chustonoszenie, BLW i zdrowa dieta, czytanie Jespera Juula, szkoła Waldorfska, Montessori, Korczak. 

Początek to ogarnięcie się nas- rodziców. Później dopiero możemy mieć wymagania w stosunku do dziecka. 

Może masz podobnie i akurat u mnie znajdziesz odpowiedź, na własne macierzyńskie przemyślenia. 

Teraz jest czas dla Kuby- mojego syna. Gdy już się trochę ogarnę z nadążeniem za małym dzieckiem i normalnym życiem, wrócę do mojej pasji czyli tworzenia. Rękodzieło: malowanie, rysowanie, szycie/wyszywanie, modelina, projektowanie- to moja najdłuższa miłość. 


Na starość będę studiować i lepić gliniane naczynia.

Komentarze

Popularne posty